ورزش

پاپوش برای ملی‌پوش دوچرخه‌سواری!

مهدی سهرابی درباره اعلام خبر دوپینگش می‌گوید:«مگر می‌شود با احتمال کسی را محروم و محکوم کرد. در حالی که افسران وادا طبق قانون تست نگرفتند و کارشان هم ایراد داشت.»

مهری رنجبر: اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری با تعلیق بابت احتمال دوپینگ مثبت، مهدی سهرابی را شوکه کرد. آن هم ۱۸ ماه بعد از منفی بودن تستش. اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری با انتشار اسم او در ردیف دوپینگی‌ها، زلزله هشت ریشتری را به زندگی اش انداخت.
هرچند رکابزن ملی‌پوش حالا با رأی UCI فعلاً تعلیق است، اما این اتفاق مهدی سهرابی را حسابی شاکی کرده است: «من بهمن سال ۹۶ در کیش تست خون و ادرار دوپینگ دادم و طبق روال دو هفته بعد جواب منفی هر دو تست به ایمیلم آمد. حالا که ۱۸ ماه گذشته UCI اسم مرا در لیست دوپینگی‌ها نوشته. دو ماه پیش به من گفتند به تست تو مشکوک شده‌ایم و احتمال می‌دهیم مثبت باشد به خاطر همین از من یکسری سؤالات پرسیدند، اما مگر می‌شود با احتمال کسی را محروم و محکوم کرد. در حالی که افسران وادا طبق قانون تست نگرفتند و کارشان هم ایراد داشت. من همه موارد را به آن‌ها گفتم.»
او معتقد است این کار تنها پاپوش است‌: «با این شرایط به نظرم این قضیه تنها توطئه و پاپوش است. پاپوش کسانی که خودشان دیگر در دوچرخه‌سواری نیستند و مدام به اتحادیه بین‌المللی ایمیل می‌زنند و خبرهای دروغ می‌دهند. به خاطر همین به دوچرخه‌سواری ایران بدبین شده‌اند و حتی کمتر تیم ایران را به رقابت‌های و تورنمنت‌ها دعوت می‌کنند. آن‌ها باعث شدند تا چوب بدبینی UCI را من بخورم. در سایت اتحادیه بین‌المللی لیست دوپینگی‌ها هست و جلوی اسم من تاریخ دوپینگم نیست، اصلاً هیچی ندارد جز یک احتمال.»

رکابزن زنجانی حرف‌های جالب دیگری هم می‌زند: «بعد از همه حرف‌هایی که من زدم، اتحادیه بین‌المللی به من پیشنهادی هم دادند که تو بیا اعتراف کن به دوپینگت و ما به تو تخفیف می‌دهیم. من نمی‌دانم چرا باید به کاری که نکردم اعتراف کنم؟ یعنی باید به تست منفی‌ام اعتراف کنم؟ اگر نه هم می‌توانی به مرجع بالاتر شکایت کنی. نکته جالب‌تر اینکه گفتم تست B مرا آزمایش کنید. گفتند تست B نداریم. تازه هزینه ۴ هزار فرانکی بابت جلسه‌ای که گذاشته‌اند را هم می‌خواهند. خدا را شکر تستم مثبت نبوده، اگر می‌شد چه کار می‌کردند؟»
سهرابی حالا همه امیدش برای اثبات بی‌گناهی اش به کمک مسئولان ورزش است: «من ۲۴ سال در ورزش حرفه‌ای زحمت‌کشیده‌ام. فکر می‌کنم اولین ورزشکاری هستم که چنین تهمتی به او زده‌اند. امیدوارم وزارت ورزش، فدراسیون پزشکی به من کمک کنند تا آبرویم حفظ شود.»
خبرآنلاین

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن