خواندنی هاچند رسانه ای

از کجا بفهمیم اینستاگرام‌مان توسط شخص دیگری چک می‌شود یا نه؟

سرهنگ علی محمد رجبی گفت: برخی از کاربران اینستاگرامی مدعی هستند که افرادی ناشناس وارد حساب آن‌ها شده و با سرک کشیدن در صفحه هایشان اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از کاربران می‌کنند.

میزان:وی افزود: برای اینکه بفهمیم که آیاد شخصی وارد صفحه اینستاگرام ما شده یا خیر؟ می‌توانیم با رعایت چند نکته ساده و انجام آن‌ها از ورود سایرین به صفحات حساب اینستاگرامی خود جلوگیری کنیم.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: در صفحه مشخصات اینستاگرام خود بر روی گزینه منو «سه خط بر روی هم» ضربه زده و سپس به بخش تنظیمات مراجعه کنید.

وی افزود: در ادامه با ورود به بخش امنیت «SECURITY» به قسمت فعالیت ورود به سیستم «LOG ACTIVITY» رفته و موقیعت مکانی، زمان و نوع دستگاهی که به حساب شما وارد شده را مشاهده کنید.

سرهنگ رجبی ادامه داد: اگر دستگاهی را مشاهده کردید بر روی گزینه سه نقطه رو به روی آن دستگاه ضربه زده و سپس بر روی گزینه خروج «LOG OUT» ضربه بزنید تا دستگاه غیرمجاز از حساب شما خارج شود.

به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا کاربران پس از انجام این مراحل می‌توانند برای امنیت بیشتر با انتخاب گزینه «CHANG PASSWORD» رمز امنیتی حساب اینستاگرام خود را تغییر دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن