اقتصاد

خبر مهم درباره وام ضروری بازنشستگان

نتایج مرحله نخست ثبت نام وام ضروری که 30 آبان ماه مهلت ثبت نام اینترنتی آن به اتمام رسیده بود، مشخص شده و بیش از 148 هزار و 500 نفر واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت:نتایج ثبت نام اینترنتی مرحله نخست (آبان ماه امسال) وام ضروری 12 میلیون تومانی این صندوق اعلام شد.

به گزارش صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد با اشاره به مشخص شدن نتایج ثبت نام مرحله نخست وام ضروری 12 میلیون تومانی این صندوق افزود:نتایج مرحله نخست ثبت نام وام ضروری که 30 آبان ماه مهلت ثبت نام اینترنتی آن به اتمام رسیده بود، مشخص شده و بیش از 148 هزار و 500 نفر واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند.

وی با بیان اینکه نتایج و اسامی واجدان شرایط در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی قابل مشاهده است، گفت:اسامی واجدان شرایط در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir اعلام شده و متقاضیان می‌توانند با شماره دفترکل بازنشستگی، کد ملی و شماره حساب بانک صادرات که از آن حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، نتایج اعلامی را مشاهده کنند.

مرتضایی فرد خاطرنشان کرد:در مرحله نخست اسامی 148 هزار و 500 نفر از واجدان شرایط اعلام شده و زمان ثبت نام اینترنتی مرحله دوم برای بقیه تسهیلات تا سقف 300 هزار فقره نیز به زودی اعلام خواهد شد.

وی به متقاضیانی که از لیست دریافت کنندگان وام ضروری در این مرحله حذف شده اند، اشاره کرد و افزود:ورثه پسر که در سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می‌شوند، وظیفه بگیران تک ورثه‌ای که سن آنان بیش از 80 سال باشد، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده باشد، بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آن‌ها گذشته باشد و آن‌هایی که فرم رضایت نامه وراث آن‌ها در سامانه تایید نشده باشد، عواملی هستند که سبب شده تا چنین افرادی در ابتدا از لیست واجدان شرایط حذف شوند.

مرتضایی فرد ادامه داد:پس از حذف این گروه ها، همه متقاضیان باقی مانده بر اساس عواملی، چون مجموع مانده وام‌های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) به صورت سراسری اولویت بندی شدند و در نهایت برای مرحله نخست، 148 هزار و 500 نفر واجد شرایط دریافت وام در مرحله نخست شدند.

وی تصریح کرد:تسهیلات مرحله نخست، از اواخر دی سال 1400 به صورت ماهانه و براساس نوبت‌های مشخص شده به حساب واجدان شرایط واریز می‌شود. این مرحله از وام 12 میلیون تومانی در قالب 7نوبت دسته بندی شده اند که در هر نوبت برای بیش از 21هزار نفر از واجدان شرایط مبلغ وام پرداخت می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت:اسامی 148 هزار و 500 نفر از واجدان شرایط مرحله نخست، برای اطلاع رسانی و شفافیت بیشتر در اختیار مدیران استانی صندوق قرار گرفته و به صورت فایل نیز با حذف نام و نام خانوادگی و اعلام چهار رقم آخر کد ملی، ذکر عنوان دستگاه و جنسیت، تا چند روز آینده روی درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir قرار خواهد گرفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن