سلامت

جدیدترین اخبار از واکسن کرونا؛ آزمایش یک واکسن احتمالی کرونا وارد فاز نهایی شد

واکسن در نظر گرفته شده برای بیماری ناشی از ویروس کرونا (corona) از سوی یک شرکت آمریکایی وارد مرحله نهایی شد. این نخستین بار است که آزمایش یک واکسن احتمالی کرونا به مرحله نهایی می رسد.

به گزارش مهر به نقل از سی ان ان، برای نخستین بار واکسن در نظر گرفته شده برای ایمنی در برابر بیماری ناشی از ویروس کرونا (corona) از طرف یک شرکت آمریکایی وارد مرحله نهایی و در آستانه تولید انبوه قرار گرفت.واکسن کرونای شرکت بیوتکنولوژیک« مدرنا» حال اولین واکسن تحقیقاتی کرونا (corona) در میان دیگر شرکت هاي تحقیقاتی است که وارد مرحله سوم و نهایی پیش از ساخت انبوه شده است و آزمایش آن در ۱۰۰ نقطه مکانی و جغرافیایی گوناگون صورت می گیرد.

در مرحله نهایی واکسن کرونا همینطور قرار است تا ۳۰ هزار داوطلب بزرگ سال این واکسن را برای ایمنی در برابر کرونا دریافت کنند. تزریق این واکسن طی ۲۸ روز به داوطلبان صورت می گیرد.

نتیجه مرحله اول و دوم واکسن کرونای شرکت مدرنا حاکی از ایمنی همه اخذ کنندگان و داوطلبان دربرابر ابتلاء به ویروس کرونا بوده است.

واکسن تولید شده کرونا از سوی شرکت مدرنا یکی از ۲۵ طرح تحقیقاتی تولید واکسن در سرتاسر دنیا می باشد که به گفته پژوهشگران این شرکت بیش از سایر طرح های تحقیقاتی به پیشرفت دست یافته است.

گفته شده شرکت مدرنا برای ازمایش واکسن تولیدی خود در مرحله سوم ۴۷۲ میلیون دلار بودجه اضافی اخذ کرده است. در این گزارش گفته شده جمیع هزینه ها و بودجه های در نظر گرفته شده برای این شرکت تحقیقاتی در آمریکا تا کنون به رقم بی سابقه ۹۵۵ میلیون دلار رسیده است.

آمریکا بالاترین رقم بیماران مبتلا به کرونا را در جهان داراست.

0

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن