Uncategorized

ایجاد سایت مفاخر در موزه روستایی گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان اعلام کرد: سایت مفاخر و مشاهیر در موزه منطقه‌ای روستایی گیلان ایجاد می‌شود.

رضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که ۳۰ سردیس از مشاهیر بزرگ استان گیلان قرار است در سایت مفاخر و مشاهیر در موزه منطقه‌ای روستایی گیلان قرار داده شود، افزود: براساس پیش‌بینی‌ها سایت مشاهیر و مفاخر گیلان در هفته دولت افتتاح می‌شود.

او ایجاد این سایت موزه را با رویکرد میراث ناملموس در استان گیلان دانست و ادامه داد: کتابخانه‌ای مجازی نیز برای انتقال اطلاعات گردشگرانی که از این مجموعه بازدید می‌کنند، در این سایت ایجاد می‌شود. در واقع در شرایط نهائی تکمیل این فضاها هستیم.

وی همچنین درباره‌ی پروژه‌های در دست مرمت در استان گیلان بیان کرد: کار مرمت بناهای تاریخی استان گیلان براساس اعتبارات سال ۱۳۹۵ مانند حمام کسری، پل خشتی لنگرود، مسجد اکبریه، موزه چای و بقعه پیرعلی در لاهیجان، مدرسه فروغ و موزه رشت و هتل ایران با پیشرفت فیزیکی خوبی در دست انجام است.

علیزاده، ادامه روند مرمت بناهای تاریخی استان گیلان را مورد انتظار افکار عمومی و یکی از دغدغه‌های اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان دانست و گفت: امیدواریم با همین روند و با اعتبار سال ۹۶ بتوانیم سایر بناها در استان را مرمت و احیا کنیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

بستن
بستن